Salı , 26 Eylül 2023 , 15:05
Rüya Tabirleri!

Rüyada Aşure Ayı Görmek

Rüyada Aşure Ayı Görmek

Rüyada Aşure Ayı Görmek ne anlama gelir?

Aşure ayı Muharrem ayıdır, Muharrem ayında peygamber efendimizin kıymetli torunu İmam Hüseyin Aleyhisselam şehit edildiği için aşure ayı yastır. Aşure ayı görmek hüzündür. Peygamber efendimizi hüzünlendiren ay bizlerin hüzünlü olacağına işarettir.

(Muharrem ayının onuncu günü peygamber efendimizin kıymetli torunu İmam Hüseyin 56 yaşında iken lanetli yezid ordusu tarafından 40 gün boyunca bebekleri ve eşiyle birlikte aç susuz abluka altına alınmış ve yanında bulunan 70 kişiyle birlikte kerbela çölünde şehit edilmiştir. Bu acı olay islam tarihine bir kara leke olarak geçmiş ve müminlerin kalbini ağır yaralamıştır. İmam Hüseyin dedesi Resullullah’a (saa) Allah tarafından indirilen islamın kendi menfaatine göre değiştirilmeye çalışmasına engel olmak istemiş, islam öncesi eski arap adetlerine geri dönülmeye çalışılmasına engel olmak istemiştir. Para ve koltuk hevesinde olanlar onun başına vaad edilen altın ve arazileri alabilmek için onu kerbela çölünde parça parça kesmiş yanındaki kızları ve kadınları da gasp etmişlerdir. Peygamber efendimizin sağlığında söylediği bu kan dolu bardağı Allaha sunacağım bu kan benim hüseyinimin kanı dediği olayda gerçekleşmiştir.)

Aşure dağıtmak,

AŞURE : Rüyada aşure ayında, yani Muharrem ayında Hazreti hüseyin aleyhisselam hürmetine aşure dağıttığını görmek, hayırlı bir nimet veya güzel habere işarettir. Aşure görmek veya yemek ise, bunun zıddı. Yani keder ve musibet habercisidir.

Rüyada aşure görmeyi daha kişisel olarak yorumlamak isterseniz aşağıdaki açıklamayı mutlaka okuyun. Sizde rüyanızda aşure gördüyseniz aşağıdaki yorum yaz bölümünden bizimle rüyanızı paylaşabilirsiniz. Günümüz gecemiz hayır akibetimiz hayır ve huzur olsun.

Rüyaların Psikolojik Tabiri

Rüyadaki nesneler, renkler, rüyayı görmeden önceki uyku öncesi ruh halimiz, günlük hayatımızdaki ruh halimiz, mesleğimiz, kişisel hedeflerimiz, hayat mücadelemiz, günlük hayatta bizi mutlu eden veya üzen konular hemen hemen hepsi gördüğümüz rüyaların yorumlarını etkileyen şeylerdir. Dönem içinde geçirdiğimiz zor günler veya güzel günler rüyalarımızın seyrini ve tabirini değiştirir. Rüyalar bazen zihnimizin yansımaları bizimle konuşması olarak da nitelendirilebilir. Bazen içimizde bastırılmış korkularımızı, içimizde bastırdığımız kaygılarımızı, bazen hayallerimizi de bize yansıtabilir. Rüyamızı genel hatlarıyla en iyi yorumlayabilecek olan yine biziz.

Rüyamızda dünyanın en güzel yerinde olduğumuzu ama çok üzgün ve çaresiz bir vaziyette olduğumuzu görsek bu rüyanın güzel bir rüya olacağı anlamına gelmez. Tam tersi harap, yıkılmış savaş halinde bir yerde mutlu ve ümit dolu kurtuluşa yakın bir ruh halinde olduğumuzu rüyamızda görmüş olsak bu da yakın zamanda feraha ereceğimiz ve güzel günlerin bizi beklediği anlamına gelir. Bu örnekle gördüğümüz rüyaları kolayca yorumlayabilir sitemizden kelimenin rüyadaki karşılığına bakarak kendi rüyamızı yorumlayabiliriz.

Sitemizin ana sayfasına dönmek için burayı tıklayabilirsiniz. 

Hayra yoralım internet sitesinin facebook sayfasını beğenmek için burayı tıklayınız.

hakkında admin

Yazarın Diğer Tarifleri

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek Rüyada masalcı görmek, rüyada hikaye anlatan hikayeci görmek ne anlama gelir? Kişinin …