Salı , 26 Eylül 2023 , 15:34
Rüya Tabirleri!

Rüyada Dükkan Görmek

Rüyada Dükkan Görmek

Rüyada Dükkan Görmek, rüyada bakkal dükkanı görmek, hoş bir dükkan görmek ne anlama gelir?

Bir kimsenin rüyada dükkan görmesi: Hanımı, çocuğu, malı, hayatı, makamı ve bineği ile tâbir olunur. Bu sebeple rüyada dükkanının yıkıldığını görmek, boşanmaya delâlet eder. Veya çocuğu ondan ayrılır. Hasta ise ölüm vaki olur.

Rüyada dükkanın hoş, yeni ve güzel olduğunu görmek, bekâr biri için evlenmeye; evli için çocuğu olmaya işarettir. Hasta kimsenin yeni ve hoş bir dükkan görmesi, şifa ile tâbir edilir ve ömrünün uzunluğuna delâlet eder.

Rüyada dükkan görülmesi,

İmam Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada dükkan görmek altı şekilde tâbir olunur:

a) Zevce,

b) Güzel geçim,

c) Yüksek makam,

d) İyi ve makbul işler,

e) Yükseklik,

f) Zafer…

Rüyada bir dükkanda oturduğunu görmek, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada dükkanın yıkıldığını görmek,

Dükkanın yıkıldığını görmek, ana baba veya zevcenin hastalığına delâlet eder. Rüyada kendi dükkanını süpürdüğünü görmek, dükkanda meydana gelecek değişikliğe işarettir. Dükkanın kapısını kırdığını görmek de aynıdır. Bir kimsenin rüyada dükkanın kapılarının kapalı olduğunu görmesi, işlerin durgunluğuna ve ticarete mani hallerin meydana gelmesine delâlet eder. Bazı kere de dükkanın kapılarının kapatılmış olarak görülmesi, sahiplerinin ölümüne, isim ve şöhretlerinin silinmesine delâlet eder.

Buna mukabil, dükkan kapılarının açılmış olarak görülmesi, dükkan sahiplerine ticaret ve rızık kapılarının açılmasına alâmettir. Bazı kere de dükkan rüyası: Ana babaya işarettir. Çünkü ana baba, insanın varlığına ve yaşamasına sebeptirler.

Yine rüyada dükkan görmek, rüya sahibinin ilmine, nasibine, rızkına ve sesine delâlet eder. Kirmani demiştir ki: Rüyada bir dükkanda oturduğunu gören hayır ve nimete kavuşur. Rüyada bir dükkan aldığını görmek, izz ü şerefe işarettir. Satmak da bunları zayi etmek demektir. Rüyada bir kimsenin kendi gayretiyle dükkan yaptığını görmesi, âli bir makama delâlet eder. Rüya sahibi zengin ise malı artar, fakir ise zengin olur. Rüyada bir dükkan kiraladığını görmek, ele geçecek mirasa delâlet eder. Dükkandan çıktığını görmek, aile fertlerinden bir kimsenin evleneceğine işarettir.

Rüyada dükkan görmeyi daha kişisel olarak yorumlamak isterseniz aşağıdaki açıklamayı mutlaka okuyun. Sizde rüyanızda dükkan gördüyseniz aşağıdaki yorum yaz bölümünden bizimle rüyanızı paylaşabilirsiniz. Günümüz gecemiz hayır akibetimiz hayır ve huzur olsun.

Rüyaların Psikolojik Tabiri

Rüyadaki nesneler, renkler, rüyayı görmeden önceki uyku öncesi ruh halimiz, günlük hayatımızdaki ruh halimiz, mesleğimiz, kişisel hedeflerimiz, hayat mücadelemiz, günlük hayatta bizi mutlu eden veya üzen konular hemen hemen hepsi gördüğümüz rüyaların yorumlarını etkileyen şeylerdir. Dönem içinde geçirdiğimiz zor günler veya güzel günler rüyalarımızın seyrini ve tabirini değiştirir. Rüyalar bazen zihnimizin yansımaları bizimle konuşması olarak da nitelendirilebilir. Bazen içimizde bastırılmış korkularımızı, içimizde bastırdığımız kaygılarımızı, bazen hayallerimizi de bize yansıtabilir. Rüyamızı genel hatlarıyla en iyi yorumlayabilecek olan yine biziz.

Rüyamızda dünyanın en güzel yerinde olduğumuzu ama çok üzgün ve çaresiz bir vaziyette olduğumuzu görsek bu rüyanın güzel bir rüya olacağı anlamına gelmez. Tam tersi harap, yıkılmış savaş halinde bir yerde mutlu ve ümit dolu kurtuluşa yakın bir ruh halinde olduğumuzu rüyamızda görmüş olsak bu da yakın zamanda feraha ereceğimiz ve güzel günlerin bizi beklediği anlamına gelir. Bu örnekle gördüğümüz rüyaları kolayca yorumlayabilir sitemizden kelimenin rüyadaki karşılığına bakarak kendi rüyamızı yorumlayabiliriz.

Sitemizin ana sayfasına dönmek için burayı tıklayabilirsiniz. 

Hayra yoralım internet sitesinin facebook sayfasını beğenmek için burayı tıklayınız.

hakkında admin

Yazarın Diğer Tarifleri

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek Rüyada masalcı görmek, rüyada hikaye anlatan hikayeci görmek ne anlama gelir? Kişinin …