Cumartesi , 4 Temmuz 2020 , 21:27
Rüya Tabirleri!
Anasayfa / D / Rüyada Duvar Görmek

Rüyada Duvar Görmek

Rüyada Duvar Görmek

Rüyada Duvar Görmek, rüyada duvarın yıkıldığını görmek, rüyada kerpiç duvar ne anlama gelir?

Rüyada duvar görülmesi,

Kişinin rüyada duvar görmesi, kendisini ayakta tutan haline işarettir. Rüyada duvara bakıp onda kendi suretini görmek, ölümün yakın olduğuna işarettir. Çünkü insan öldüğünde kabri üzerine duvar çekilir ve ismi yazılır. Rüyada şehir ve kasaba duvarları görmek, asker ve subay ile tâbir olunur. Zira milletin askeri vatanın duvarı mesabesindedir. Bir kimsenin rüyada eski duvarı yenilediğini görmesi, evlenmekle meydana gelecek akrabalığa işarettir. Nablusî (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyada bir duvara yapışıp durduğunu görmek, o kimsenin duvara yaslandığı kuvvetlilik nisbetinde şerefinin gitmekte olduğuna delâlet eder. Belki o kimse, kıymetli yüce bir zata yaslanır.

Rüyada bir değneğe dayanarak bir duvardan atladığını görmek, iyi bir dostunu bırakarak fena bir kimse ile arkadaş olmaya delâlet eder.

Rüyada duvar yıkılması,

Rüyada duvarının düştüğünü görmek, yere gömülmüş bir mala ve ona nailiyete delâlet eder. Rüyada kendi üzerine bir duvar veya başka bir şey düştüğünü görmek, günah ve hata ile tâbir olunur. Yine rüyada mahvolmuş, kaybolmuş, yıkılmış duvarı görmek, arkadaşlara, dağılmış bir insana veya büyük bir âlime delâlet eder.  Duvarın evin içine yıkıldığını görmek, ev sahibinin hasta olmasına delâlet eder. Duvarın evin dışına yıkıldığını görmek, ev sahibinin ölümüne işarettir, eğer ev sahibi seferde ise evine döner.”

Rüyada kerpiç duvar,

Rüyada kerpiçten duvar yaptığını görmek, iyi ve güzel amel ile tâbir olunur.

Rüyada duvar semeri görmek,

Bir kimsenin rüyada duvarın semerini görmesi, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada duvar ustası görmek,

Rüyada duvarcı görmek ise, mevki ve makamın yüksekliği ile tâbir olunur. Yapılan duvarın aniden yıkıldığını görmek, malın elden çıkacağına işarettir.

Rüyada duvar kağıdı görmek,

Duvar kâğıdı görmek, zinete ve evdeki bolluğa delâlet eder.

Rüyada duvar görmeyi daha kişisel olarak yorumlamak isterseniz aşağıdaki açıklamayı mutlaka okuyun. Sizde rüyanızda duvar gördüyseniz aşağıdaki yorum yaz bölümünden bizimle rüyanızı paylaşabilirsiniz. Günümüz gecemiz hayır akibetimiz hayır ve huzur olsun.

Rüyaların Psikolojik Tabiri

Rüyadaki nesneler, renkler, rüyayı görmeden önceki uyku öncesi ruh halimiz, günlük hayatımızdaki ruh halimiz, mesleğimiz, kişisel hedeflerimiz, hayat mücadelemiz, günlük hayatta bizi mutlu eden veya üzen konular hemen hemen hepsi gördüğümüz rüyaların yorumlarını etkileyen şeylerdir. Dönem içinde geçirdiğimiz zor günler veya güzel günler rüyalarımızın seyrini ve tabirini değiştirir. Rüyalar bazen zihnimizin yansımaları bizimle konuşması olarak da nitelendirilebilir. Bazen içimizde bastırılmış korkularımızı, içimizde bastırdığımız kaygılarımızı, bazen hayallerimizi de bize yansıtabilir. Rüyamızı genel hatlarıyla en iyi yorumlayabilecek olan yine biziz.

Rüyamızda dünyanın en güzel yerinde olduğumuzu ama çok üzgün ve çaresiz bir vaziyette olduğumuzu görsek bu rüyanın güzel bir rüya olacağı anlamına gelmez. Tam tersi harap, yıkılmış savaş halinde bir yerde mutlu ve ümit dolu kurtuluşa yakın bir ruh halinde olduğumuzu rüyamızda görmüş olsak bu da yakın zamanda feraha ereceğimiz ve güzel günlerin bizi beklediği anlamına gelir. Bu örnekle gördüğümüz rüyaları kolayca yorumlayabilir sitemizden kelimenin rüyadaki karşılığına bakarak kendi rüyamızı yorumlayabiliriz.

Sitemizin ana sayfasına dönmek için burayı tıklayabilirsiniz. 

Hayra yoralım internet sitesinin facebook sayfasını beğenmek için burayı tıklayınız.

hakkında admin

Yazarın Diğer Tarifleri

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek

Rüyada masalcı görmek Rüyada masalcı görmek, rüyada hikaye anlatan hikayeci görmek ne anlama gelir? Kişinin …